Z brązowym medalem kończymy rozgrywki Lotto Superligi w sezonie 2018/2019.

06.05.2019

Rundę zasadniczą rozgrywek po 22 kolejkach zakończyliśmy na 2 miejscu w tabeli z 50 punktami na koncie i pięcioma straty do lidera Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

W fazie play off zmierzyliśmy się z trzecią drużyną fazy zasadniczej KS Dekorglass Działdowo.

Niestety z niezrozumiałych przez nas powodów nasz lider zespołu Wei Shihao nie zagrał w obydwu meczach półfinałowych, co na starcie stawiało nas w dwumeczu w bardzo trudnej sytuacji.

W pierwszym meczu półfinału 3 maja rozgrywanym w Działdowie przegraliśmy 3-0, a jedynego seta wywalczył Mikhail Paikov w trzeciej grze z Jrim Vrablik. Debiut w rozgrywkach zanotował nasz junior Michał Małachowski co mniejmy nadzieję będzie plusowało w przyszłości jego startów.

1 mecz półfinałowy

KS Dekorglass Działdowo - KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 3-0

Wang Yang – Michał Małachowski 3-0

Kun Shang – Patryk Chojnowski 3-0

Jiri Vrablik – Mikhail Paikov 3-1

W rewanżu 5 maja w Gdańsku zagraliśmy mecz w takim samym składzie, a żeby myśleć o awansie musieliśmy wygrać całe spotkanie 3-0 bez straty seta. W pierwszym spotkaniu Patryk Chojnowski zmierzył się z Wang Yang – zawodnikiem, który uplasował się w pierwszej 16 niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

Kolejne gry to już zwycięstwa drużyny gości KS Decorglass Działdowo i przypieczętowanie awansu do wielkiego finału, który odbędzie się 25 maja w Gdańsku.

W finale spotkają się KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz KS Dekorglass Działowo.

2 mecz półfinałowy

KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk – KS Dekorglass Działdowo 1-3

Patryk Chojnowski – Wang Yang 3-1

Mikhail Paikov – Kun Shang 1-3

Michał Małachowski - Paweł Fertikowski 0-3

Patryk Chojnowski – Kun Shang 2-0

W tym miejscu chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim kibicom, którzy wspierali nas przez cały sezon oraz trzymali za nas kciuki. Również chcemy podziękować sponsorom drużyny: Miasto Gdańsk, Zakład Utylizacji Gdańsk-Szadółki, Akadami Wychowania Fizycznego i Sportu, sponsorowi technicznemu firmie Butterfly Polska oraz sponsorowi tytularnemu Unia Group.

https://web.facebook.com/AZS.AWFiS.Gdansk

www.tenisstolowy-gdansk.pl

 

 

 

 

 

Wróć