Sukces seminarium nt. kwalifikacji do prowadzenia ćwiczeń w ciąży i po porodzie

28.02.2019

Wreszcie dobiegają końca kilkuletnie prace nad system kwalifikacji w podsektorze pre- i postnatalnej aktywności fizycznej.

Na początku lutego w Toruniu odbyło się seminarium branżowe w tym temacie. Seminarium organizowane było przez Instytut Badań Edukacyjnych wraz z Toruńskim Związkiem Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Dr Anna Szumilewicz, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Turystyki i Rekreacji, zaprezentowała wyniki badań naukowych i obserwacji praktycznych, m.in. prowadzonych od kilku lat w AWFiS, a także najnowsze światowe rekomendacje w zakresie ćwiczeń w ciąży i po porodzie oraz ćwiczeń mięśni dna miednicy. Debatowano nt. potrzeby promowania i wdrażania aktywności fizycznej w okresie okołoporodowym zarówno przez instruktorów i trenerów ćwiczeń prozdrowotnych, jak i przez środowisko medyczne. Uczestnicy przedyskutowali 5 projektów kwalifikacji, potwierdzających kompetencje zawodowe do planowania i prowadzenia zajęć ruchowych dla kobiet w okresie okołoporodowym, w tym wysokiej klasy zawodniczek sportowych, prowadzenia ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz kompetencje w zakresie rekomendowania tego typu ćwiczeń.

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem procesu walidacji dla powyższych kwalifikacji.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

http://www.tvtorun.net/movie/show?id=17836

 

 

 

Wróć