Mateusz Biskup wioślarskim wicemistrzem Europy w dwójce podwójnej.

30.05.2017

Miłoszowi Jankowskiemu zabrakło 0,16 sekundy do brązowego medalu.

Polscy wioślarze wywalczyli pięć medali - jeden złoty i cztery srebrne - w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy w czeskich Racicach. Biało-czerwoni zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. W Racicach startowało dziesięć polskich osad, dziewięć startowało w finałach A.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli w Racicach srebrny medal mistrzostw Europy w dwójkach podwójnych. Polacy uzyskali czas 6.22,10 i przegrali tylko z bezkonkurencyjnymi tego dnia Włochami Filippo Mondellim i Lucą Rambaldim 6.20,92.

dwójka podwójna
1. Filippo Mondelli, Luca Rambaldi (Włochy) 6.20,920
2. Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (Polska) 6.22,100
3. Barnabe Delarze, Roman Roeoesli (Szwajcaria) 6.24,160

Jedynie 0,16 sekundy zabrakło Miłoszowi Jankowskiemu i Jerzemu Kowalskiemu (Gopło Kruszwica) do zdobycia brązowego medalu. Podopieczni trenera Piotra Bulińskiego niemal przez cały dystans znajdowali się na 2-3 pozycji. Na ostatnich 100 metrach wyprzedzili ich zawodnicy z Irlandii i Włoch.

dwójka podwójna wagi lekkiej
1. Pierre Houin, Jeremie Azou (Francja) 6.17,670
2. Gary O'Donovan, Paul O'Donovan (Irlandia) 6.20,060
3. Stefano Oppo, Pietro Ruta (Włochy) 6.20,360
4. Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski (Polska) 6.20,520

Za tydzień na torze Malta w Poznaniu rozegrane będą Mistrzostwa Polski Seniorów. Miłosz i Mateusz wystartują razem na dwójce podwójnej. A już za 3 tygodnie kolejny Puchar Świata. Tym razem najlepszych wioślarza będzie gościł Poznań.