Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS 2017

01.05.2017

Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS był pierwszym tegorocznym trójbojem w Trójmieście zorganizowanym częściowo na otwartej przestrzeni.

W basenie uczestnicy musieli przepłynąć 600 metrów, w lesie - pokonać na rowerze 15 kilometrów, a na stadionie lekkoatletycznym przebiec 3 kilometry.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Pierwsza część wyścigu, mierząca 600 metrów, była zrealizowana na pływalni sportowej. Starty odbywały się w seriach po 12 osób. Zawody odbywały się w trybie ciągłym tzn. nie było przerw pomiędzy konkurencjami. Po pływaniu zawodnicy z każdej serii udali się na etap rowerowy. Trasa rowerowa została poprowadzona przez malownicze trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Każdy zawodnik miał do pokonania 15 kilometrów na rowerze MTB Po ukończeniu etapu rowerowego, każdy z zawodników przebiegł bezpośrednio na stadion lekkoatletyczny, gdzie rozegrała się ostatnia cześć wyścigu.

 

Wśród uczestników w klasyfikacji open najlepszy był Bartosz Banach z Gdańska z czasem łącznym 00:58:12.80.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.  

Wśród kobiet najlepsza była STACHAŃCZYK Wiesia z Gdyni z czasem 01:21:48 Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom za udział i danie z siebie wszystkiego na trasie!

Poniżej oficjalne wyniki :
http://www.wyniki.b4sport.pl/iii-triathlon-gdansk…/e554.html
http://www.wyniki.b4sport.pl/iii-triathlon-gdansk…/e562.html

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach

Wróć