3 medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

30.04.2017

Jedno złoto oraz dwa brązowe medale to dorobek podopiecznych Bartosza Gajek podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbywały się w Wałbrzychu w dniach 27-30 kwiecień.

Nasz Klub reprezentowała drużyna męska w której grali Jan Zandecki, Jakub Witkowski, Sebastian Musiał oraz Jakub Baranowski, którzy osiągnęli brązowy medal. Jest to medal zdobyty po 7 latach w kategorii drużynowej. W Lidzbarku Warmińskim w turnieju drużynowym vi-ce Mistrzostwo Polski zdobyli Łukasz Nadolski, Mateusz Troka, Maciej Prendota i Jakub Krawczyk.
Turniej indywidualny zaczął się dla nas pechowo, gdyż w wyniku kontuzji z dalszej rywalizacji musiał zrezygnować Jakub Witkowski, który był rozstawiony z numerem 7.
Natomiast Jan Zandecki w turnieju indywidualnym doszedł do ćwierćfinału, gdzie uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Samuelowi Kulczycki 0:4, reprezentujący ASTS Olimpia Grudziądz.
W deblu Jasiowi wraz z Samuelem udało się osiągnąć życiowy sukces zdobywając tytuł Mistrza Polski w grze deblowej pokonując w finale Przemka Walaszek (UKS Dojlidy Białystok) oraz Michał Majchrzak (KS Gwiazda Bydgoszcz).
W turnieju żeńskim mieliśmy jedną reprezentantkę Ole Michalak. Ola również z Wałbrzycha wróci z brązowym medalem ale w grze mieszanej w parze z Jakubem Wernerem (ZKS Drzonków). W turnieju indywidualnym przegrała tylko jedną grę i zajęła przedział 9-12.

Gratulację dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników za walkę i sportową postawę.