7 rakieta rankingu ITTF pokonana!

26.04.2017

W hicie 20 kolejki KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk pokonał 3:0 KS Decorglass Działdowo.

Mecz od początku był na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie trzy pojedynki kończyły się 5 setowymi bataliami. Dwukrotnie podopieczni Piotra Szafranka gonili swoich rywali z wyniku 0:2, aby odejść od stołu zwycięsko.

W pierwszej grze wieczoru faworyzowany Kaii Konishi wygrał z Jiri Vrablik 3:2, jednakże Czech postawił wysoko poprzeczkę. Do samego końca nie było wiadomo kto wygra, ale więcej zimnej krwi w końcówwce zachował Kaii wygrywając 11:9.

W drugiej grze wieczoru przy stole pojawił się Patryk Zatówka oraz gwiazda Lotto Superligi,najwyżej sklasyfikowany zawodnik w rankingu ITTF Chun Ting Wong. Reprezentant Honkkongu zaczął niemrawo, przegrywając pierwszego seta. Patryk nadal nie wstrzymywał ręki i widać było że gra na luzie jednak doświadczenie brało górę. Tak było przez kolejne dwa sety, ale później co się wydarzyło na obiekcie AWFiS to nawet w to niewierzyli licznie zgromadzeni kibice z Działdowa. Patryk odniósł swój życiowy sukces pokonują lidera Działdowa 3:2 i wtedy wiedzieliśmy już, że ten mecz musi się skończyć 3:0.

Jednak w ostatniej partii wieczoru nie było łatwo. Wang Yang zmierzył się z dobrze grającym na styl defensywny Patrykiem Chojnowskim. W pierwszych dwóch setach Działdowianin okazał się lepszy dwoma oczkami, ale widać było że z każdą kolejną akcją-wymianą opada z sił. Wang grał cierpliwie w obronie i czekał na swoje okazję. Chojnowski z upływem czasu grał coraz gorzej i po niespełna 3 godzinach gry, faktem się stało zwycięstwo UNIA AZS AWFiS Gdańsk 3:0.

Wynik ten daje nam 3 punkty przewagi w tabeli nad Decorglass Działdowo i 4 oczka nad Dartom Grodzisk Mazowiecki.

Do końca rundy zasadniczej zostały 2 rundy w których Akademicy zmierzą się na wyjeździe 12 maja z Poltarex Pogoń Lębork oraz 15 maja z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Przy zwycięstwie za 3 punkty w Lęborku nic nam nie odbierze 1 miejsca w rundzie zasadniczej i najprawdopodobniej zmierzymy się z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, która zajmie 4 miejsce w tabeli Lotto Superligi.

Już teraz zapraszamy na mecze play off i jeszcze raz wielkie gratulacje dla całej drużyny i dla Patryka za życiowy sukces!