Centralne Kontrolne Regaty Seniorów i Juniorów

24.04.2017

W trudnych warunkach atmosferycznych odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Seniorów i Juniorów. Ten dwudniowy test decydował o składzie osad reprezentacyjnych w sezonie 2017.

Najlepiej z gdańskich wioślarzy zaprezentował się Miłosz Jankowski, który wygrał w sobotę przedpołudniowy finał na jedynce kategorii lekkiej, w drugim był trzeci. W niedzielnych finałach na dwójce kategorii lekkiej Miłosz z nowym partnerem Jerzym Kowalskim (Gopło Kruszwica) zdecydowanie wygrał różnicą 11 i 27 sekund nad kolejna osadą.
Świetnie mimo wcześniejszych kłopotów zdrowotnych zaprezentował się Mateusz Biskup. W sobotę na jedynce był 3. i 5. W obu przypadkach ze stratą 8 sek. do zwycięzcy. W niedzielę w konkurencji dwójki podwójnej w pierwszym finale Mateusz z Jakubem Dominiczakiem zajął 3. miejsce a popołudniu z Mirosławem Ziętarskim pewnie wygrała różnicą 7 i 11 sekund nad kolejnymi osadami PZTW.

Na wyróżnienie zasłużyli Łukasz Czubak i Łukasz Stasiewicz (już nie kategoria lekka), którzy w sobotę w dwójce bez sternika wygrali kolejno finał C i B z czasem dającym im w finale A miejsce 5-6. To bardzo udany debiut. W niedzielę już bez czterech najlepszych dwójek zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk wygrali dwa finały A.
Sylwia Zimnicka w sobotnich finałach na jedynce kategorii lekkiej dwukrotnie była 6.
W jedynce juniorek Aleksandra Demczuk zajęła 11 miejsce. W dwójce bez sternika Adrian Skierka i Adrian Górka zajęli 13 miejsce
Trzecie miejsce w konkurencji dwójek lekkich zajęli młodzieżowcy Mateusz Mielniczyn i Rafał Gawędzki.
Za dwa tygodnie reprezentację wioślarzy czeka pierwszy sprawdzian - zawody PŚ w Belgradzie. W maju rozegrane zostaną w czeskich Racicach mistrzostwa Europy. W połowie czerwca drugie zawody PŚ gościć będzie Poznań.