11 medali trójmiejskich żeglarzy w MP

21.09.2015

Osiem medali zdobyli żeglarze trójmiejskich klubów w mistrzostwach Polski seniorów w klasach olimpijskich. Jednak tylko jeden z nich był złoty. Na najwyższym stopniu po zmaganiach w klasie RS:X staną Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Natomiast nasi młodzieżowcy trzykrotnie wpłynęli na podium. Wśród deskarek równych sobie nie miała Karolina Lipińska (SKŻ Ergo Hestia). Regaty, które przez cztery dni rozgrywane były w Górkach Zachodnich, zgromadziły na starcie 164 zawodniczek i zawodników.
tl_files/awf/newsy/09-2015/Mistrzostwa_Polski_kl_Olimp_2015_fot_Beata_Zarach_9427.JPG
- Uważam, że razem powinniśmy otrzymać złote medale. Podczas tych regat równo walczyliśmy. To były świetne zawody, które okazały się dla nas dobrym oraz wymagającym treningiem. Okazało się, że młodzi zawodnicy podjęli rękawice i nieźle na nas naciskali - ocenił Piotr Myszka.

Trójmiejscy żeglarze stawali na podium jeszcze w czterech seniorskich konkurencjach, ale aż w dwóch z nich stracili tytuły sprzed rokiem. Złota nie obronili Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) i Karol Jączkowski, Artur Baranowski (AZS AWFiS Gdańsk). Tym razem - odpowiednio - w klasach Finn i 470 mężczyzn zadowolili się 2. miejscami.
 
GALERIA ZDJĘĆ - fot. Beata Zarach

źródło:jag./Trojmiasto.pl

Wróć