Wioślarze AZS AWFiS Gdańsk wywalczyli kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Rio de Janeiro.

08.09.2015

Wioślarze AZS AWFiS Gdańsk - Miłosz Jankowski w dwójce i Mateusz Biskup w czwórce wywalczyli kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Rio de Janeiro.

Sześć olimpijskich kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyły polskie osady w mistrzostwach świata seniorów w wioślarstwie w Aiguebelette (Francja), które rozegrane zostały od 30 sierpnia do 6 września.

Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk, student AWFiS) i Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) w dwójce kategorii lekkiej wygrali finał B (7 miejsce) z czasem 6.20,25. Drugie miejsce zajęli Amerykanie 6.20,55, a trzecie Austriacy 6.22,04. Polski debel do połowy dystansu płynął na trzecim miejscu. Następnie zaczął przesuwać się do przodu. Na 1500 m był drugi, a na mecie pierwszy. W tej konkurencji 11 najlepszych osad zakwalifikowało się do regat olimpijskich.

Trenerem osady jest Piotr Buliński (AZS AWFiS Gdańsk).

Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk, student AWFiS),Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Dariusz Radosz (RTW LOTTO Bydgostia) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)wygrali finał B czwórek. Polacy uzyskali czas 5.43,75 i wyprzedzili Ukrainę 5.44,28 oraz Nową Zelandię 5.44,33. Osiem najlepszych osad w tej konkurencji zakwalifikowało się do igrzysk w Rio de Janeiro.

Trenerem osady jest Aleksander Wojciechowski.

Pozostałe kwalifikacje polskich wioślarzy:

dwójka podwójna kobiet (4 miejsce w końcowej klasyfikacji)
Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (obie RTW LOTTO Bydgostia)
czwórka podwójna kobiet (4 miejsce)
Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa),Monika Ciaciuch (RTW LOTTO Bydgostia), Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa)
dwójka podwójna kategorii lekkiej kobiet (8 miejsce)
Weronika Deresz, Joanna Dorociak (obie WTW Warszawa)

jedynka mężczyzn (9 miejsce)
Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa).

Link do video: http://www.worldrowing.com/photos-videos/racevideos/#wch_2015-rom083101. Wystarczy kliknąć i wybrać odpowiedni wyścig z listy. Bieg Miłosza to LM2x final B, bieg Mateusza M4x final B.

Jest to najbardziej popularny i aktywny fanpage wioślarski w Polsce. Zachęcamy do polubienia!