JUDOCY AZS AWFIS GDAŃSK Z MEDALAMI MISTRZOSTW POLSKI

27.04.2015

Trzy medale indywidualne i jeden drużynowy zdobyli zawodnicy Sekcji Judo KS AZS AWFiS Gdańsk podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w Kielcach w dniach 23-26.04.2015.

Spośród naszych zawodników najlepszy rezultat osiągnęła Katarzyna Furmanek, która zajęła 2 miejsce (+78 kg). W tej samej kategorii rywalizowała Joanna Jaworska, która po półfinałowej porażce z Furmanek stanęła na najniższym stopniu podium. Dorobek medalowy powiększył także Tomasz Domański, który zajął 3 miejsce w kategorii -100 kg. Bardzo niewiele zabrakło do medalu Magdalenie Miller (-57 kg), która ostatecznie zajęła 5 miejsce. Na tej samej pozycji uplasowała się Barbara Lichońska (-78 kg). W MPS startowali także: Zuzanna Pawlikowska (w nietypowej dla siebie kategorii wagowej -57 kg), Anna Isenko (-63 kg), Filip Pawlikowski (-73 kg) i Błażej Mielcarek (-81 kg). Z powodu kontuzji w turnieju indywidualnym nie mogła wystąpić srebrna medalista MP z 2014 roku Aleksandra Jabłońska (-70 kg).

W niedzielę odbyły się zawody drużynowe. KS AZS AWFiS Gdańsk reprezentowały Judoczki w składzie: Pawlikowska Zuzanna, Magdalena Miller, Anna Isenko, Aleksandra Jabłońska, Barbara Lichońska, Katarzyna Furmanek, Joanna Jaworska. Nasze zawodniczki zdobyły brązowe medale drużynowych MP.

Kolejne emocje związane z występami naszych zawodników już niedługo. Katarzyna Furmanek wystąpi w GP Pucharu Świata w Zagrzebiu (1-3.05.2015). Kadetki: K. Miller i K. Madajewska wystartują w Pucharze Europy w Berlinie (2-3.05.2015). W dniach 9-10.05.2015 nasi zawodnicy wezmą udział w Mistrzostwach Polski Młodzieży. W drugie połowie Maja nasza Sekcja uda się na zgrupowanie szkoleniowe do Tokio/JPN.

Wyniki MP:
http://www.pzjudo.pl/index.php…

Więcej informacji:
http://judo-team.pl/

Rel. G.Skoczko - Kierownik AZS AWFiS Gdańsk"

tl_files/awf/newsy/04-2015/judo1.jpg

 

Wróć